loading...
کنکور رو قورت بده :)
آخرین ارسال های انجمن
Admin بازدید : 622 نظرات (0)

باهوش تر شدن چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. اما شما می توانید با یک سری عادات روزانه در طی مدتی هوش خود را افزایش دهید.

در سایت Quora سوالی به این مضمون پرسیده شده بود که روزانه برای افزایش هوشمندی خود چه کاری انجام می دهید. خوانندگان نظرات و عادات خود را با دیگران در میان گذاشته بودند.

برخی از این نظرات حاوی نکات مفیدی برای شخص ماست که می تواند به هوشمند تر شدن و باسواد شدن ما کمک کند. اگر شما هم عادت خاص و مفیدی داشتید، می توانید به این لیست اضافه کنید. همراه دیجیاتو باشید تا با هم این موارد را بخوانیم.

۱- روزانه ۱۰ ایده داشته باشید

درباره ی کاهش فقر، چگونگی حل مشکلی که دارید، ایده های جالب برای فیلم، یا هر چیز دیگری بیاندیشید. موضوع مهم نیست، همین قدر که مغز و ماهیچه های نظریه پردازتان به کار کردن مشغول شود. حتی ممکن است لیستی که در مورد آن فکر می کنید شما را به سمت ایده ی یک استارت آپ جدید و یا موضوعی جالب برای نوشتن هدایت کند.

 

۲- روزنامه بخوانید

روزنامه خواندن باعث می شود که از اتفاقات مهمی که در اطراف شما اتفاق می افتد، آگاه تر شوید. یاد می گیرید که نظریه های خودتان را شکل بدهید و با مسائلی که در ظاهر هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، نقاط مشترکی پیدا کنید. علاوه بر این در مهمانی ها  و جمع های دوستانه کلی حرف برای گفتن دارید.

 

۳- با خودتان بحث کنید

یکی از چیزهایی که به تازگی آموخته اید را انتخاب کنید و یک نظریه ی خاص و جالب در موردش بدهید که به فکر هر کسی نمی رسد. سعی کنید برای نظریه تان شواهدی پیدا کنید. فکرتان را باز نگه دارید تا اگر شواهدی که یافته اید بر خلاف نظریه تان بود، نظریه را تغییر دهید. این کار را هر روز ادامه دهید تا مهارت تفکر خارج از جعبه را بیاموزید.

اگر احساس نمودید گیر کرده اید، مقاله های انتقادی را بخوانید. این نوع طرز نوشتار به شما کمک می کند تا بفهمید بقیه مردم چگونه نظراتشان را شرح داده و بحث می کنند.

Reading-a-book-007

 

۴- فصلی از یک کتاب داستانی یا غیر داستانی بخوانید

هدف تعیین کنید که هفته ای یک کتاب بخوانید. همیشه می توانید در لابلای کارهایتان اوقاتی برای کتاب خواندن بیابید. هنگام رفت و آمد های روزانه (مثلا در مترو یا اتوبوس) یا هنگامی که در صف ایستاده اید. Goodreads راه خیلی خوبی است که مسیر چیزهایی که می خوانید را ثبت کرده و جامعه های مجازی کتاب خوان های دیگر را پیدا کنید.

کتاب های داستانی برای درک شخصیت ها و نگاه کردن به زندگی از منظری دیگر عالی است. کتاب های غیر تخیلی هم شما را با موضوعات جدید، از سیاست گرفته تا روانشناسی آشنا می کند.

 

۵- به جای تلویزیون نگاه کردن، ویدیوهای آموزشی ببینید

گاهی تماشای فیلم هایی مرتبط با چیزهای مورد علاقه تان بسیار مفرح تر از خواندن مطالبی در مورد آن ها است. همچنین با دیدن فیلم ها آموزشی قادر خواهید بود از تجربیات بقیه مردم نیز استفاده کنید.

می توانید فیلم های آموزشی و جالی را در Khan Academy پیدا کنید یا به گفتگو های talksTED گوش بدهید. اطلاعاتی که به وسیله فیلم منتقل می شوند اکثرا قابلیت هضم و به خاطر سپاری بیشتری دارند، پس می توانید مطمئن باشید که آن ها به حافظه تان می چسبند!

 

۶- در خوراک یا روزنامه اطلاعات جالب مشترک شوید

در شبکه های اجتماعی صفحات جالب را دنبال کنید. بنابراین هر گاه صفحه ی فید خودتان را باز می کنید با مشتی از اطلاعات مفید روبرو هستید. مثلا اگر به تکنولوژی و علوم روز علاقمندید، دیجیاتو آن ها را برای شما گلچین می کند و می توانید با فالو کردن دیجیاتو در شبکه های اجتماعی، یا حتی اشتراک در خوراک دیجیاتو آن ها را همیشه داشته باشید.

 

۷- منابع دانش مورد علاقه تان را هر روز چک کنید

هر روز در سایت هایی مثل Quora، Stack Overflow، دیجیاتو و بلاگ های مورد علاقه تان بچرخید تا گرسنگی ذهن خود برای یادگیری را سیر کنید. مقاله های مورد علاقه تان را برای مطالعه سر فرصت در Pocket نگه دارید و شب هنگام قبل از خواب مطالعه شان کنید.

Leadership with education

 

۸- آنچه که یاد گرفته اید با دیگران به اشتراک بگذارید

اگر کسی را برای بحث و تحلیل در مورد ایده هایتان یافتید، می توانید دانش تان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و به این ترتیب دیدگاه های جدیدی پیدا کنید. همچنین هر وقت شما توانستید ایده هایتان را به شخص دیگری توضیح بدهید، به این معنی است که شما قطعا روی آن مفهوم، تسلط کافی دارید. حتی می توانید بدون صحبت مستقیم با یک شخص خاص ایده هایتان را انتشار دهید. خیلی از مردم دوست دارند وبلاگ نویسی کنند و به این طریق دیگران را به گفتگوی آنلاین دعوت کنند.

 

۹- دو فهرست تهیه کنید: یکی مهارت های مربوط به کار تان که در حال حاضر می خواهید که یاد بگیرید و یک لیست از چیزهایی که می خواهید در آینده به آن برسید

Google Doc جای مناسبی برای نگه داشتن لیست هایتان است. تصمیم بگیرید چه چیزهایی باید یاد بگیرید، منابعی را که این مهارت ها را به شما یاد می دهند تدوین کرده و هر روز روی آن ها کار کنید.

 

۱۰- یک فهرست “انجام دادم” درست کنید

در انتهای هر روز، هر آنچه را که کامل کردید در داخل این لیست بنویسید. این باعث می شود که احساس بهتری در مورد کارهایی که انجام می دهید داشته باشید، خصوصا اگر در موقعیتی هستید که احساس دلسردی و نا امیدی می کنید. این موضوع به شما کمک می کند که کارایی خودتان را بسنجید و بفهمید لیست کارهای قابل انجام برای فردا را چگنه تهیه کنید.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

۱۱- آنچه را که یاد می گیرید، بنویسید

می توانید نوشتن یک بلاگ را آغاز کنید. اپ هایی مثل Inkpad هم به شما کمک می کنند هرچیزی که یاد می گیرید را یادداشت کنید. این کار نه تنها برای ثبت هرآنچه که یاد می گیرید مفید است، بلکه منبع خوبی از انگیزه برای شماست که به این کار ادامه دهید.اگر بدانید که انتهای روز می خواهید در مورد چیزهایی که یاد گرفته اید بنویسید، انگیزه تان برای یادگیری موارد جدید بیشتر می شود.

 

۱۲- ذهنتان را تحریک کنید

دویدن های روزانه باعث جریان یافتن و سلامت روانی مغز شما می شود. همچنین دویدن، وقت مناسبی برای فکر در مورد تصمیمات سختی که می خواهید بگیرید و پردازش اطلاعات جدید در اختیار شما قرار می دهد.

 

۱۳- دوره های آنلاین ببینید

در دوره های آنلاینی که محبوب حرفه ای ها است (مثل Coursera) شرکت کنید. مطمئن شوید که بیش از حد خودتان را درگیر ننمایید. با یک یا دو دوره شروع کرده و روی آن ها تمرکز کنید.

 

۱۴- با کسی که به نظرتان جالب می آید، صحبت کنید

حتی اگر غریبه بودند، از ارتباط برقرار کردن با آن ها نترسید. در مورد علایقشان بپرسید و اینکه چگونه به آن علایق دست یافته اند. شما از کسانی که به سختی می شناسید، بیشتر می آموزید.

photo-slideshow-students-coupa_resize

 

۱۵- با کسانی که از شما باهوش تر هستند بیرون بروید

وقتتان را تا آن جایی که می توانید با مردم باهوش تر از خودتان بگذرانید. هر روز باید تلاش کنید تا باکسی که الهام بخش شماست یک قهوه بنوشید و یا قدم بزنید.

همیشه فرووتنانه در جستجوی یادگیری باشید. تا جایی که می توانید سوال بپرسید. اگر همیشه در میان مردمانی باشید که بیشتر از شما می دانند، چاره ای ندارید جز اینکه شما هم بیشتر بیاموزید.

 

۱۶- سوال هایتان را دنبال کنید

اگر چیز جالبی دیدید یا در موردش شنیدید، لحظه را از دست ندهید. دنبالش کنید. در پی رفع کنجکاویتان باشید و پاسخ سوال هایتان را بیابید.

 

۱۷- از یک اپلیکیشین واژه روز استفاده کنید

دامنه واژگان خودتان را افزایش دهید، اینگونه در آزمون هایی مثل GRE یا SAT هم موفق تر خواهید بود. یا حداقل در تعاملات روزانه با دیگران احساس بهتری خواهید داشت.

همچنین سعی کنید واژگان جدیدی در زبان های مختلف یاد بگیرید. سعی کنید هر روز ۱۰ لغت از زبان خارجی که می خواهید، یاد بگیرید. برای این کار می توانید از اپ هایی مثل DuoLingo، LiveMocha، Basuu بهره بگیرید.

meetings_day_banner

 

۱۸- یک کار ترسناک انجام دهید

“خارج شدن از ناحیه راحتی مان همییشه باعث عاقل تر شدن ما می شود.” هر روز خودتان را کمی بیشتر به جلو هل بدهید. با پیوستن به کلاس های ToastMaster صحبت کردن در مقابل عموم را امتحان کنید. یک پرپوزال آماده کنید و جلسه کاری تان را به دست بگیرید. به کسی که تحسینش می کنید یک نامه یا ایمیل بنویسید و با او ارتباط برقرار کنید.

 

۱۹- جاهای جدید را بگردید

اگر نمی توانید هر روز سفر کنید، حداقل سعی کنید چیزهای جالبی که در موطن خودتان وجود دارد را پیدا کنید. اینگونه با مردم جدید و متفاوتی برخورد کرده و حقایق جدیدی می آموزید. اینکه خودتان ببینید خیلی سازنده تر از نشستن در خانه و دیدن آن ها در تلویزیون است.

 

۲۰- بازی های “هوشمند” بازی کنید

برخی بازی ها مثل شطرنج و اسکربل (بازی واژگان) باعث گسترش ذهن شما می شوند. گاهی خودتان را با بازی کردن اینگونه بازی ها به چالش بکشید. مثلا بدون استفاده از فرهنگ لغت، اسکربل بازی کنید. همچنین حل کردن جدول هایی مثل سودوکو، ۲۰۴۸ و Doors هم مفید است.

scrabble2

بازی اسکربل

 

21- مقدار زمان کنار بگذارید تا هیچ کاری در آن زمان انجام ندهید

نشستن در سکوت خیلی اوقات الهام بخش است و روی کل روز شما تاثیر می گذارد.

 

۲۲- یک سرگرمی سازنده پیدا کنید

سرگرمی داشته باشید که می توانید هر روز کمی روی آن کار کنید، از بافتنی گرفته تا ماهیگیری، می توانید هر روز بیشتر از آن یاد بگیرید. مثلا هر روز سعی کنید یک قطعه جدید موسیقی را بنوازید، یا یک کتاب فیزیک بخوانید، چند صفحه از رمان خودتان را بنویسید یا یک مهارت جدید کامپیوتری یاد بگیرید.

 

۲۳- چیزی که یادگرفته اید را به کار ببرید

اگر اخیرا یک زبان جدید برنامه نویسی یا نواختن یک ساز جدید را یادگرفته اید، مطمئن شوید که هر روز تا جایی که ممکن است، از این مهارت در زندگی تان استفاده می کنید. آموختن و به کار گرفتن یکی از موثر ترین راه هایی است که شما را باهوش تر می کند.

 یک سر به خودت بزن....

بقیه رو ول کن....یکمی به خودت فکر کن....مگر چقدر زنده ای؟

اگه تا آخر عمرت هم به این رویه ادامه بدی هیچی تغییر نمیکنه.....

همینه که هست...!

پس رهاشون کن،تا راحت باشی....بیا سراغ خودت...یه سری به خودت بزن....

کی بهتر از خودت؟کی بهتر از تو،تو رو میفهمه

تنهایی؟؟؟....پر شو!از درون پر شو...!

اونقدر پر که همه ی جای خالی ها رو بگیره و دیگه خلاء ای نباشه....نگرد دنبال کسی که با اون کامل بشی....خودت یک تنه کامل باش!

وقتی سعی کردی کامل بشی و روی پای خودت بایستی....چیزی یا کسی رو که میخوای بدستش میاری....

همین حالا پاشو....پاشو!یه سری به خودت بزن...خیلی وقته که خودتو تنها گذاشته بودی...

پاشو دوست من،پاشو

1-با گذشته خود کنار بیایید تا حال شما را خراب نکند.

2-آنچه دیگران در مورد شما فکر میکنند به شما ارتباطی ندارد.


3-گذشت زمان تقریبا داروی هر دردی است،به زمان کمی فرصت دهید.

4-کسی دلیل و مس
ئول خوشبختی شما نیست،خودتان مسئولید.

5-زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید،ما هیچ خبر نداریم که زندگی آن ها برای چه و چگونه است.

6-زیاد
فکر نکنید،اشکالی ندارد که جواب بعضی چیزها را ندانیم.

7-لبخند بزنید،شما مسئول حل تمام مشکلات دنیا نیستید.
ذهن جنبه ای از عقل و آگاهی شامل ترکیبی از تفکر،ادراک،حافظه،احساسات،تجربه،اراده و تخیل و به طور کلی همه فرآیندهای شناختی ناخودآگاه می باشد.ذهن بطور باطنی خود را به عنوان یک جریان فکر آشکار می سازد.متخصصین آناتومی سیستم عصبی،معمولا مغز را واحد محوری از آن چه که ما آن را به عنوان ذهن می شناسیم،در نظر می گیرند.مغز انسان هر زمان که بتواند به ما حقه و حیله می زند.در واقع شما با وجود واقعی بودن شی آن را آنطور که باید باشد،نمی بینید و یا حتی واقعا نمی شنویدو یا نمی بویید.

بازی مغز با چشم

جیووانی بی.کاپوتو،دانشمندی از دانشگاه اربینوی ایتالیا مقاله ای با نام«خطای دید چهره عجیب در آینه» نوشته که در آن از پنجاه داوطلب خواسته تا ده دقیقه به چهره خود در آیینه خیره شوند و اکثر مشاهده کنندگان در کمتر از یک دقیقه توانستند،چهره ای عجیب را در آینه ببینند،آن ها تصویری تغییر شکل یافته از چهره خودشان را دیدند.برخی نیز باور داشتند که چهره والدین فوت شده یا در قید حیاتشان،تصویری از اجداد خود یا کودکی شان را مشاهده کرده اند.برخی نیز معتقد بودند صورت حیواناتی مانند گربه،خوک،شیر یا حتی موجوداتی هیولایی و فانتزی را دیده اند.هر پنجاه شرکت کننده گزارش کردند،ناگهان چهره ای دیدند که به نظرشان ناآشنا بود و وجود«چیز دیگری»را درون آینه حس کردند.
حس برخی شرکت کنندگان نیز بسیار قوی تر از دیگران بود.هنگام انجام تحقیق،کاپوتو نور محیط را کم کرده بود تاحدی که شرکت کنندگان فقط می توانستند خطوط چهره شان را بخوبی ببینند،اما درک عاملی از رنگ محیط نداشتند.هنگام آزمایش،داوطلبان اعلام کردند بخش هایی از صورتشان ناپدید،جمع یا کشیده شده و لحظه ای بعد ناگهان تمام خطوط چهره شان به حالت اولیه بازگشته است.
تجزیه چهره-به نوعی هویتان-در آینه این احساس را به شما می دهد که گویی بخشی از چهره درون آینه به شما تعلق دارد.اما بخش دیگر مربوط به کس دیگری است.گاهی اوقات هم چهره ای بسیار عجیب می بینید و این چهره با همان سرعتی که ظاهر می شود،محو نیز می شود.
آموختن آسان نیست....


خستگی هر آن در کمین است...

آزرده می شوی،احساس شکست می کنی....

شک می کنی که رها کنی و بگذری،

می خواهی بر کناره روی و وانمود کنی که اتفاقی نیفتاده

اما نه.....

تو بازنده نیستی که،

یک مبارزی،

پیش از آنکه برنده باشیم باید بازنده باشیم،

باید گاه بگرییم تا بتوانیم روزی بخندیم،

باید آزرده شویم تا روزی توانمند باشیم،

اگر پیوسته بکوشی و ایمان داشته باشی،

در پایان پیروزی از آن تو خواهد بود.


برگرفته از کتاب رویاهایت را رها مکن
goli بازدید : 499 نظرات (2)

به نام سراینده ی قصه ی هستی

سلام

یه سلام پر انرژی به دوستان کنکوری درسخون و با اراده  که حسابی دس مریزاد دارن ( آیکون یه

 دست جانانه واسشون ..خودمم یه دس حسابی میزنم به افتخار همتون که در تلاشین)

یه سلام به اونایی که وقتی نگاشو میندازه رو کتاب و تا میخواد شروع کنه.....با یادآوری

هدفش برق چشاش بیشتر میشه و انگیزش دو صد برابر...اونایی که با یاد خدا و اسم روح نوازش و فکرت خداجوشون ...توکل هیچ وقت از

یادشون نمیره و میخونن تا جمله ی معروف و امیدوارانه ی  " از تو حرکت و از من برکت "

این دفعه به طور حقیقی و جاودانه واسشون مجسم بشه ( آیکون افتخار به خود ) " اینجا چرا امکانات کمه ...لدفن مدیر سایت

 رسیدگی کنن)  نیشخند

خب دیگه منم خیلی وقت موندن ندارم .....دوست داشتم بیشتر در خدمت باشم....ولی خب کنکوریا معمولا میدونن که ما فرصتامون از

 برلیانم با ارزش تره ...( آره دیگه ! جدیداش اینجوریاس ! )

اصل مطلب و بچسب :

" اگر همان کاری را کنی که قبلا میکردی

به همان چیزی میرسی که تا کنون رسیده ای "

 

"  روش فکر کن...خیلی حرف واسه گفتن داره آآآآ !!!

آهای دوست عزیزی که شاید تا الانم خیلی به خودت نجنبیدی ...استرس و بذار کنار ...ا نگرن چی هستی آخه .....9 ماه فک کردی کمه !

نه !باورکن نیست..کر باش جلوی همه ی اونایی که میخوان جلوی موفقیت تو سنگ بندازن

رها کن

 این یه مشت انرژی منفی مسخررو که بیخودی میچرخه دورور بعضیا اونم باورکن بیخودی و

یه موقه آیی از استرسته که اگه حسابی واسه هدفت بجنگی و صلاحتو بسپری دست خدا

همه چی دیگه حله حله! ( بهت قول میدم ولی انتهای یک توان راه باید رفت !)

مهمتر از همه یه سری از عوامل مزاحمه که جدا بزنشون کنار مثل همین جریان

اس ام اس بازی که گریبان گیر خیلیاست ...به خدا قسم تموم شدنی نیست.....گوشیتم تاریخ

 مصرف نداره ...بذارش کنار تا ببینی چقدر متوجه اتلاف وقتای از دست رفتت میشی....

یه سریام با نت مشکل دارن که اگه ساعت ورود خروجتو مشخص کنی مثلا روزی 30مین اونم وقتای آزادتو

میتونی حتی خیلی کمترش کنی تا کلا از سرت بیفته....

..بیا همین جا قول بده ...بگو خدایا .....از

 فردا نه...از شنبه نه...از یه ساعت دیگم نه...از همین الآن قول میدم

حسابی عزمم و جزم میکنم تا خوشحالت کنم با تلاشام ...خوشحال کنم مادر و پدرمو واطرفیانو و مهمتر از

همه کیفی که خودم میکنم که دیگه قابل وصف نیست ....حالا یه نفس عمیق خودتو مهمون کن و

 با یه یا علی و با یه حس متفاوت بزن تو جاده موفقیت....( ولی رفاقتی یه پا ایمان سرور پورما)نیشخند

( اینا همه حرفای خودم بود که الان بیشتر از یه ساعت شد...امیدوارم اندک جرقه ای و تو قلب و ذهنت ایجاد کرده باشم )

اصن سبقتم آزاده تو فقط برو ولی درست برو ....قشنگ برون تا راحت و با اشتیاق برسی به هدف و مقصدت

بی کلاسا لایک نمیذارنا!!!!نیشخندنیشخندنیشخند 

دست خدا یارو یاور همیشگیتون

دعامون کنین....همینطور ما!

امضا :  _

یا علی مدد

Admin بازدید : 507 نظرات (5)

 

قلب
 

 

 
 
از آنجا که 70
درصد وزن بدن انسان را آب تشکیل داده است در طی روز باید حداقل 8
لیوان آب نوشید و قبل از نوشیدن باید لیوان را جلوی دهان گرفته و عبارات
مربوطه را با صدای بلند تکرار کرد پس از سه هفته معجزه آن را خواهید
یافت.با خواندن این مطلب در وبلاگ زیبای یکی از دوستانم به این فکر افتادم که این تکنیک زیبا می توانند برای تمرینات 21 روزه ریکی مناسب باشد.به همین دلیل این تکنیک را به همه دوستانم که در عرصه ریکی فعالیت دارند تقدیم می کنم.....


قبل از نوشیدن آب ، هر روز جملات زیر را
با انرژی و قدرت تکرار کنید.


لیوان اول ، بعد از بیدار شدن صبح:

خداوندا، سپاس تو راکه بار دیگر به من
طلوع خورشید را هدیه دادی ، قول می
دهم امروز هر جا که بروم مهری برسانم حتی
با لبخندی . به من کمک کن ،
امروز را به شاهکاری بی همتا تبدیل کنم.

 

لیوان دوم ، حدود ده صبح:

 افتخار می کنم که از امروز پاک ترین
انسان روی زمین هستم.

لیوان سوم حدود دوازده ظهر:

من نظر کرده خداوندم.

لیوان چهارم بعد از نهار:

خداوندا تورا سپاس به خاطر برکاتی که به
من بخشیدی ، خزانه غیبت را به
روی من و خانواده ام بگشای.

لیوان پنجم، ساعت چهار عصر:

عشق الهی هم اکنون مرا ثروتمند و توانگر
می سازد.

لیوان ششم ساعت شش عصر :

به هر سو که می نگرم موفقیت به من لبخند
می زند.

لیوان هفتم ، قبل از شام:

هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر می شوم .

لیوان هشتم ، قبل از خواب :

خداوندا، سپاس تورا که یک روز دیگر را به
من هدیه دادی ، عزیزان من
 را در پناه خودت حفظ کن و صلح را در
جهان حاکم فرما.  خود و
خانواده ام را به تو می سپارم ، ای مهربان
ترین مهربانان.

پروردگارا خوابی آرام به من هدیه بده ،
که من عاشق تو هستم .

  

 

این جمله ها راهمراه با نوشیدن 8 لیوان آب
به مدت 21 روز تکرار کنید و به
چشم خود ببینیدکه چطور خود و زندگی تان
تغییر خواهد کرد.

 

 

 

 


 

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با سایت ما حال میکنی ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 133
 • کل نظرات : 438
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 4926
 • آی پی امروز : 26
 • آی پی دیروز : 156
 • بازدید امروز : 180
 • باردید دیروز : 352
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,774
 • بازدید ماه : 6,693
 • بازدید سال : 19,821
 • بازدید کلی : 842,937
 • کدهای اختصاصی
  تحلیل آمار سایت و وبلاگ

  چیزی به نام معجزه وجود ندارد ، معجزه همان اراده ی پولادین توست.....:)